Mají jiskru a rozvíjí dětské talenty. Stavebnice, hry i 3D zvířátka z českého e-shopu Jiskracz.cz

Tisková zpráva

FOTO KE STAŽENÍ PRO PRESS: https://1url.cz/xzvVE


Hudební stavebnice XYLOBA, desková hra plná jógy BLISS i dětské 3D vystřihovánky v duchu magazínu Sluníčko jsou trojice vánočních taháků českého e-shopu www.Jiskracz.cz.„Hry a hračky, které na Jiskracz.cz najdete, mají jedno společné: Děti s nimi zůstávají pány své fantazie,” představuje Zuzana Pelcová, majitelka e-shopu způsob výběru produktů na své stránky a doplňuje, že takové aktivity otevírají dětem v kterémkoli věku dveře do světa jejich talentů, schopností a obrazotvornosti, aby jim je pomohly rozvíjet. Může jít o talenty výjimečné, ale také o tolik potřebnou zručnost a přirozené chápání souvislostí.


Podstata takových hraček je obvykle promyšlená, přitom na užívání a hraní jsou přitažlivé

a jednoduché. Jsou vyráběny z přírodních materiálů. Do hravého dění vtáhnou děti,

a na 99, 9 procent také jejich rodiče i prarodiče.


XYLOBA: Kombinuj, konstruuj, komponuj

Vaše dítě rádo staví a melodie i rytmus mu nejsou cizí? Nebo naopak potřebuje posílit svůj hudební sluch? Hudební kuličková dráha Xyloba potěší jak „stavitele“, kteří rádi konstruují, tak „skladatele“, kteří díky ní mohou tvořit vlastní melodie. Můžete si vybrat z několika velikostí stavebnic a postupně je rozšiřovat. Všechny vysoce kvalitní díly z bukového dřeva jsou kompatibilní. Xyloba podporuje motoriku, představivost a vnímání souvislostí mechaniky. Kvalitní naladění tříbí hudební sluch, a různé typy kolejnic zajistí správný rytmus. Nabízí téměř neomezené varianty sestavení, návod v sadě vám poradí, jak se stavebnicí pracovat. Další návody vám ukáží, jak složit konkrétní skladby – od lidovek až po koledy (např. Nesem vám noviny, Tichá noc, Kočka leze dírou a mnoho dalších). Kdo chce skládat vlastní melodie, je omezen pouze svou fantazií. Stavět mohou děti samy, v rodinném týmu i školním kolektivu.


TIP: Kdo již Xylobu doma má, může si dokoupit další samostatné díly, vše k sobě perfektně pasuje. Kdo by potřeboval poradit, stačí napsat na info@jiskracz.cz, kterou Xylobu již vlastníte a jakou melodii si přejete složit, a přijde Vám odpověď, které díly je ideální dokoupit.


VÍCE ZDE:

http://jiskracz.cz/xyloba

https://youtu.be/vP1w7i3Awc4

https://youtu.be/bRdwsserL44BLISS: Protáhněte si společné chvíle

Už jste viděli předvádět tátu čmeláčí dech? Čmeláčí dech je jedna z jógových karet, kterou si při deskové hře Bliss můžete sejmout a následovat panáčka Blisse do světa zábavného cvičení. Nápad a stejnojmenný výrobek českých maminek kombinuje přitažlivost jógy, deskových a karetních her, se kterým si hráči protáhnou celé tělo a naučí se lépe cvičit více než 50 jógových pozic. Balení v plátěné tašce obsahuje hrací desku, kostku a figurky,

27 karet s lehkými a 27 karet s pokročilejšími cviky. Vítězem je nejen hráč, který první projde cílem, ale každý, kdo si jógu zacvičí. Ať už sedíte s kamarády na louce, s rodinou

v obývacím pokoji nebo na chatě u sousedů, stačí hodit hrací kostkou a sejmout první kartičku.


TIP: Na procházku si vemte jen Blissovy jógové karty (klidně jen část zaměřenou na dechové cviky)

a občas si podle nich zacvičte. Blisse lze hrát i cvičit ve dvojici, v malé i větší skupině.


VÍCE ZDE:

www.jiskracz.cz/hry/bliss-hrajeme-si-s-jogou/

www.lamusa.cz/blissova-jogaVyšmikaná zvířata i s pohádkovým příběhem

Česká autorka Hana Vyoralová připravila pro děti sešit plný 3D vystřihovánek zvířat. Její vystřihovánky před lety úspěšně vycházely jako pravidelná příloha časopisu Sluníčko, nyní jsou uspořádány jako samostatná publikace s názvem VE DVOŘE A V OBOŘE. Sešit obsahuje 12 kartonů s celkem 38 barevnými 3D modely zvířátek, a také pohádku, která se s hotovými zvířátky může přehrát jako malá divadelní hra. Obsah celého sešitu je česko-anglický. Důmyslná vazba sešitového bloku umožňuje snadné vytrhávání listů, zachová se text pohádky s obálkou.


Zvířátka se vystřihnou a poté se velmi snadno složí, většinou bez použití lepidla. Díky tomu jsou tyto vystřihovánky vhodné pro děti již od 5 let. Vystřihování a skládání z papíru rozvíjí trpělivost, zručnost a jemnou motoriku, se kterou má mnoho dnešních dětí potíže. Se zvířátky si pak můžete zahrát pohádku, nebo vymýšlet vlastní příběhy a rozvíjet tak slovní zásobu a fantazii.


TIP: Starší děti mohou použít rozložené modely jako šablony a nechat se inspirovat k vytvoření vlastních figurek.


VÍCE ZDE:

www.jiskracz.cz/hry/vystrihovanky-zviratek-ve-dvore-a-v-obore/

https://leporello.czCENOVÝ PŘEHLED

Při výběru hraček by cena neměla být až tak směrodatná. Hlavním měřítkem je kvalita a vzhled.


Nejmenší sadu stavebnice Xyloba lze pořídit od 1.890,- Kč, velké sady třeba pro nadějné hudebníky od 5.000,- Kč. Sady připravených písní pro nadšence od 12.000,- Kč. Můžete také dokupovat samostatné díly, podle toho, jakou skladbu si chcete sestavit.


Deskovou jógovou hrou Bliss uděláte radost rodině nebo přátelům za 749,- Kč.


Dětské vystřihovánky Hany Vyoralové zakoupíte nyní za akční cenu 130,- Kč.


KONTAKT PRO VÍCE INFORMACÍ:


Hana Čermáková

+420 770 646 945

www.LaMusa.cz