VÁNOČNÍ PŘÍBĚH BLISSE O ROZKVETLÉ HVĚZDĚ

Updated: Dec 5, 2020


Bliss se těšil na zimu. Nikdy ji totiž nezažil, až děti u nás doma mu po jógovém cvičení často vyprávěly, jaké to je chytat sněhové vločky, jezdit na sáňkách nebo připravovat vánoční vanilkové rohlíčky. O vločkách mu vyprávěla Maruška ze Žďárských Chalup, o sáňkování Jáša s Marjánkou ze Strašnic, o vanilce Martin, Lucka a Eliška z Poděbrad.


Právě díky dětem se Bliss těšil na svátek, kterému všichni říkali Vánoce. Občas se mu zdálo, že i v daleké Indii, kde se o józe vše naučil, podobné slavnosti existují, ale ozdobená jedlička, bramborový salát, kapřík a Ježíšek mu povědomí nebyli. Poprosil tedy v duchu Ježíška, aby do hezkých dárečků zabalil Blissovu jógovou deskovou hru pro děti v mateřských školkách i pro ty, které do školek nechodí, Marušce pomohl se stromečkem a ozdobami, u jiných kamarádů cukroval plech voňavých půlměsíčků a s dětmi ve Strašnicích oloupal brambory. Marjánka s Jášou pak na stůl postavily krásnou vánoční hvězdu, květinu, která tak často kvete na naše Vánoce.


Snad to způsobila láskyplná nálada v domě, možná i vůně vanilky nebo potajmu snědený rohlíček - vánoční hvězda začala rozkvétat. Ukázala svou růžově červenou barvu a Bliss si vzpomněl! Stejné růžové, červené, bílé i žluté květiny zdobí přeci také kostely v Indii! I Indové zdobí stromeček - ale ne jehličnatý, zdobí banánovníky nebo strom manga. A nasolený kapřík? V Indii se na Vánoce jí jídla se žlutým kořením kari. Bliss si vzpomněl na další vánoční dobrodružství a všem dětem o něm vyprávěl.


Poté se se všemi rozloučil hezky po jogínsku “Namaste” a pomalu se vydal na cestu do daleké domoviny. Děkoval vánoční hvězdě, že mu připomněla vzdálený domov, odkud se zas brzy vrátí k nám a malým jogínkům.  

6 views0 comments